SZAMOTUŁY NA TAK

8 września 2018 – warto zaznaczyć tę datę w kalendarzu, bo w Szamotułach wydarzy się rzecz naprawdę szczególna. Rzecz, której w mieście jeszcze nie było! Miasto wykrzyczy wówczas głośno i bardzo wyraźnie:TAK! TAK dla niepełnosprawnych! TAK dla integracji! TAK dla pokonywania barier i zacierania granic! I wreszcie… TAK dla otwartości na inność, która powinna łączyć, a nie dzielić.

„Szamotuły na TAK” to Rodzinno – Integracyjny marszobieg, dzięki któremu osoby z niepełnosprawnościami wraz z pełnosprawnymi miłośnikami aktywności sportowej pokolorują miasto uśmiechem i radością. Startujemy 8 września w samo południe przy Centrum Sportu Szamotuły. Do pokonania dystans niewielki, zaledwie 600 metrów (jedno okrążenie wokół Centrum Sportu). Trasa bardzo prosta, niewymagająca. Ale nie o bicie rekordów tu chodzi. Chcemy pokazać, że niepełnosprawni też tworzą to miasto i chcą być jego pełnoprawną częścią. Dlatego impreza nie jest dedykowana tylko im, lecz wszystkim osobom, dla których integracja jest rzeczą naturalną i ważną zarazem. Bo to impreza dla każdego – dla malucha, jego rodzica, siostry i brata. Dla biegacza, maratończyka. Dla seniora. I dla osoby niepełnosprawnej, która nie chce być izolowana od reszty społeczeństwa.

W drugą sobotę września wspólnie stańmy na starcie – młodzi, starsi, na wózkach, opierając się na laskach lub na ramieniu przyjaciela. Bądźmy razem tego dnia i napiszmy nowy rozdział w historii miasta. Rozdział pt. „Szamotuły na TAK”!


Organizator: Stowarzyszenie Społeczne Na Rzecz Dzieci i Mlodzieży Specjalnej Troski
Współorganizatorzy: Centrum Sportu SzamotułyPartner-narzedzia.plSzamotulskie Stowarzyszenie SportoweSzOK Szamotulski Ośrodek Kultury


Pobierz regulamin marszobiegu Zapisz się na marszobieg Karta startowa - pobierz Zgoda na udział osoby niepełnoletniej i osoby niepełnosprawnej - pobierz


Szamotuły na tak!