WYCIECZKA EDUKACYJNO-KRAJOZNAWCZA- TRÓJMIASTO I SZTOKHOLM

WYCIECZKA EDUKACYJNO-KRAJOZNAWCZA- TRÓJMIASTO I SZTOKHOLM

Uaktywniając  osoby niepełnosprawne  oraz chcąc je pobudzić do aktywnego spędzenia czasu połączonego ze zdobyciem wiedzy o otaczającym nas świecie, kulturze i jego historii Stowarzyszenie Społeczne na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach od wielu lat realizuje projekt "POZNAJ SWÓJ KRAJ" . W tym roku w dniach 17-19.08.2021 uczestniczyliśmy w   wycieczce edukacyjno -krajoznawczej " TRÓJMIASTO I SZTOKHOLM". W trakcie wycieczki uczestnicy  odwiedzili takie miejsca jak: Gdańsk, Gdynię, Sopot , Westerplatte oraz odbyli rej statkiem i zwiedzili stolicę Szwecji Sztokholm.  Zadanie umożliwiło dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej poznanie ważniejszych miejsc -  atrakcji turystycznych oraz przyrody zwiedzanego regionu.

PROJEKT REALIZOWALIŚMY DZIĘKI WSPARCIU I POMOCY FINANSOWEJ TAKICH INSTYTUCJI JAK:

1. Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych - w ramach dofinansowania do organizacji sportu,kultury,rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych.

2. Powiatu Szamotulskiego - w ramach dofinansowania zadania publucznego

3. Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły - w ramach dofinansowania zadania publucznego

4.Urzędu Miasta i Gminy Ostroróg - w ramach dofinansowania zadania publucznego

5.Środki własne Stowarzyszenia( darowizny, ofiarodawcy zbiórki publicznej..)

Wycieczka została zorganizowana przez biuro turystyczne Florczyk trawel Szamotuły.

                  Dziękujemy

Jesteśmy organizacja w pełni społeczną , wszystkie zadania, które realizujemy ma na względzie zdrowie i dobro osoby niepełnosprawnej. Dostarczenie im uśmiechu i radości  oraz  na miarę możliwości zapewnić wszystko to co może by spowodować poprawę ich stanu zdrowia. Dlatego cieszymy się bardzo, że mogliśmy to zadanie zrealizować. Bardzo dziękujemy za otrzymane dofinansowanie.