Niepełnosprawni medykom

Niepełnosprawni medykom

Kilkadziesiąt świątecznych i noworocznych kartek trafiło do szpitala w Szamotułach. Wykonały je osoby niepełnosprawne, które ślą medykom serdeczne życzenia. Ci zostali ich bohaterami!


Niepełnosprawni - medykom

Podopieczni i podopieczne Stowarzyszenia Społecznego Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach przygotowali dla medyków przepiękne kartki z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok.

- Z uwagi na obowiązujące ograniczenia nie mogliśmy zorganizować świątecznych warsztatów plastycznych  w ramach projektu: „CZAR TRADYCJI – ŚWIĄTECZNY CZAS w formie stacjonarnej - w ramach wspólnego spotkania.

Zaproponowaliśmy więc rodzicom, aby korzystając z wolnej chwili nasi podopieczni wykonali kartki w domu. Pomysł bardzo się spodobał. Działania tego typu, czyli prace plastyczne - manualne wpisują się również w rehabilitację osób niepełnosprawnych - tłumaczy Barbara Prętka, prezeska stowarzyszenia.

Efektem domowych warsztatów stało się kilkadziesiąt fantastycznych prac. Kartki różni zarówno forma, jak i technika wykonania. Wśród nich nie brakuje świątecznych rysunków.

Dzięki wsparciu lokalnej rękodzielniczki, Mileny Kolat - Rzepeckiej, prace zostały pięknie opakowane i w poniedziałek, 21 grudnia 2020 roku trafiły do szpitala w Szamotułach. Barbara Prętka przekazała je na ręce dr Anny Kubickiej - dyrektorki SP ZOZ ds. lecznictwa. Ta nie kryła zaskoczenia, wdzięczności oraz wzruszenia.

Przed świętami kartki ozdobiły szpital. Dziś przypominają medykom o niepełnosprawnych, którzy ślą im serdeczne życzenia dobrego i spokojnego roku 2021.

artykuł i zdjecia udostepnione przez: Magda Prętka - szamotuly.naszemiasto.pl

 

zdjęcia dostępne na: szamotuly.naszemiasto.pl oraz naszym facebooku