Serce dla niepełnosprawnych

Serce dla niepełnosprawnych

 

 

Serce dla niepełnosprawnych

Przy Starostwie Powiatowym w Szamotułach stanęło metalowe serce. To drugi tego typu obiekt w mieście i kolejny w regionie. Oprócz kształtowania postaw proekologicznych wśród mieszkańców i mieszkanek (związanych z segregacją odpadów), nietypowa konstrukcja pozwoli na realne wsparcie osób niepełnosprawnych. To właśnie im samorząd dedykuje swoją akcję.

Zamiast wyrzucać plastikowe nakrętki do kosza, można zatem zasilić nimi metalowe serce. Gdy to wypełni się po brzegi, nakrętki trafią do firmy zajmującej się przetwarzaniem materiałów sztucznych, zaś dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Stowarzyszenia Społecznego Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach. We wtorek, 29 grudnia starostowie szamotulscy - Beata Hanyżak i Rafał Zimny podpisali w tej sprawie umowę z prezes stowarzyszenia, Barbarą Prętką. Akcja będzie miała bowiem charakter ciągły.

artykuł udostępniony przez: Szamotuły NaszeMiasto.pl - Magda Prętka

 

Stowarzyszenie Społeczne na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach, bardzo dziękuje Starostwu Powiatowemu w Szamotułach za piękną inicjatywę na rzecz osób niepełnosprawnych - podopiecznych naszej Organizacji.

BARDZO DZIĘKUJEMY